Barwny Korowód – to dziś przed Nami!

XXII Rzeszowskie Juwenalia można już uznać za otwarte! Właśnie dziś rozpoczyna się NAJWIĘKSZE W POLSCE święto studentów aż sześciu rzeszowskich uczelni! Co dzisiaj w programie? Zobaczcie sami!
Już o 15:00 widzimy się na rynku!

Samorządy Studenckie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, Wyższej Szkoły Inżynieryjno–Ekonomicznej oraz Politechniki Rzeszowskiej zapraszają na najbarwniejszy korowód w Polsce!

Punktualnie o 15:00 nastąpi uroczyste i tradycyjne przekazanie kluczy przez Prezydenta Miasta Rzeszowa – Tadeusza Ferenca. W czasie pierwszej części “szaleństwa” twego dnia na scenie w rynku wystąpi także studencki zespół pieśni i tańca “Połoniny”. Poza nimi zaprezentuje się także chór akademicki WSIiZ a całość dopełni szereg muzycznych atrakcji, jakie będą idealnym wstępem do wieczornych koncertów!

Barwny Korowód stratuje o 17:00!

Z rynku, przez główne ulice miasta aż do miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Tak w tym roku prezentuje się trasa Barwnego Korowodu, jaki tradycyjnie zgromadzi zapewne największą ilość roztańczonych i rozbawionych studentów i gości. A oto dokładna trasa tegorocznego przemarszu.

Około godziny 17:00 korowód ruszy spod sceny na Rynku Głównym (ok. 0,04 km) a dalej przejdzie przez:
•    ul. Jana Matejki ( ok. 0,1 km )
•    ul. Grunwaldzką ( ok. 0,3 km )
•    Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego ( ok. 0,2 km )
•    Aleja Łukasza Cieplińskiego ( ok. 0,5 km )
•    ul. Leopolda Lisa-Kuli ( ok. 0,7 km )
•    ul. Jarosława Dąbrowskiego ( ok. 1,8 km )
•    ul. Podkarpacka ( ok. 0,2 km )
•    ul. Poznańska ( ok. 0,1 km )
•    ul. Akademicka ( ok. 0,1 km ) – amfiteatr – miejsce imprezy.

Łącznie uczestnicy korowodu pokonają ponad 4 km a trasa ta zajmie im około 1,5 godziny.

Przywitanie i koncerty

Około godziny 18:30 nastąpi przywitanie uczestników imprezy przez Rektorów i organizatorów na scenie głównej. Jak się pewnie domyślacie, będzie to miły wstęp do prawdziwej zabawy, bo przypominamy, że koncerty rozpoczną się już o godzinie 19.00 a gwiazdami tego dnia będą dwa – wszystkim znane – zespoły: Kult i Happysad!

Tak właśnie prezentuje się pierwszy dzień XXII Rzeszowskich Juwenaliów. Portal MLODZI.rzeszow.pl objął tę imprezę patronatem medialnym, dlatego możecie być pewni, że u Nas zawsze zobaczycie najświeższe i najbardziej zabawne relacje z trzech dni, największej studenckiej imprezy w tym kraju!

Juwenalia Rzeszowskie, czyli najlepsze Juwenalia w Polsce
Zaczynamy!

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o